Binamız

Binamız 1999 yapımı olup perde beton inşaa edilmiştir. Son yönetmeliğe ait deprem riski taşımadığına dair üniversite raporu mevcuttur.

Ön ve arka olmak üzere 2 bahçesi olup bina yanında acil tahliye durumunda kullanılacak geçiş alanı mevcuttur. (Bitişik nizam binaların onayı son müfredata uygun olmayıp çok eskiden resmi onay aldıklarından deprem analizleri de yapılmamıştır)

Ön bahçemiz oyun amaçlı kullanılmakta; arka bahçemiz ise geniş bir tarım alanı olarak küçük bahçıvanlarımızla hayat bulmaktadır.

4 katlı binamızın üst katlardan bağımsız giriş alanında veli görüşme ofisi, kütüphane, revir, kırtasiye deposu ve 2 adet wc bulunmaktadır. Binaya gelen yabancılar böylece güvenlik açısından bağımsız alana alınıp  , çocukların bulundukları katlara alınmamaktadır.

2.Katta geniş bir oyun alanı, psikoloğumuzun çember saatlerini yaptığı bir alan, mutfak ve wc vardır. Mutfaktan arka bahçeye geçiş ve güzel havalarda kullandığımız kamelyalı yemek salonu bulunmaktadır.

3.Katta uyku odası (Çocukların oyun oynadığı alanda uyumalarını sağlıklı bulmuyoruz), 2 adet derslik  ve wc –banyo bulunmaktadır.

4.     Katta drama ve sportif etkinlikler amaçlı kullandığımız sınıfımız ve 1 wc daha bulunmaktadır.

Son olarak da binanın yan bahçesinde oyuncak yapımında kullanılan malzemeler için marangoz atölyemizin deposunu oluşturan ıvır zıvır dükkanımız bulunmaktadır.

 

Uyku odasında kesinlikle kampet denilen ortası kumaş gerilmiş yataklar kullanılmaz.

Sırtı çocukların yer soğuğunu aldırmayan , ahşap, ortopedik yataklardan oluşan uyku odası ayrı bir mekanda olup, çocukların uyku saatlerinde sınıflarının gün ortası temizlikleri yapılmaktadır.

Doğalgaz kombimiz mevsim şartlarına uygun  hafta içi ve hafta sonu , gece-gündüz yanmaktadır.